03

XXV M. G. J. L.

XXV Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

W ramach Jubileuszowej XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej 8 października 2015 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się koncert literacki „Słowiańscy Bardowie” zorganizowany przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu pod patronatem Burmistrza Jacka Lelka.

Na wstępie wszystkich zaproszonych Gości, młodzież ze starosądeckich szkół przywitała Maria Sosin – dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Następnie Pani Dyrektor prowadzenie przekazała głównemu inicjatorowi Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej – Andrzejowi Grabowskiemu, który przybliżył historię tej imprezy, cieszącej się dużym zainteresowaniem nie tylko w miejscowościach Małopolski ale i na Podkarpaciu oraz na Ukrainie.Jesien Literacka 2015m

Podczas koncertu swoje utwory zaprezentowali: Danuta Capliez – Delcroix, polska poetka mieszkająca we Francji, Tetyana Hurey z Ukrainy, Lam Qunag My z Wietnamu, Kazimierz Burnat  z Wrocławia,  Andrzej Grabowski i Artur Grabowski z Ciężkowic.

Oprócz wierszy prezentowanych przez poetów, usłyszeliśmy także bardów towarzyszących XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, którzy wprowadzili nas w niezwykły nastrój tego koncertu. Gościli u nas: Oleś Diak z Ukrainy, Władimir Stockman z Rosji i Andreij Jackiew z Ukrainy.

Zaproszeni goście z wielką radością oklaskiwali występy artystów, w tym także solowy występ wokalny poety z Wietnamu.

Poeci podczas spotkań Międzynarodowej galicyjskiej Jesieni Literackiej udowadniają, że „Wierszem potrafią dzielić się z innymi, jak kromką oczekiwanego chleba”. Źródło =>

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =